Skupina Arca – insolvenční řízení

Nabízíme právní pomoc věřitelům investiční skupiny Arca formou zastupování v insolvenčním řízení a vyjednávání podmínek uspokojení jejich pohledávek. Seskupujeme menší a střední věřitele a organizujeme společný postup ve věci. Společně mají věřitelé šanci dosáhnout lepších podmínek uspokojení svých pohledávek.

  • Finanční skupina Arca umožňovala investice prostřednictvím dluhopisových a směnečných programů. V roce 2020 se však dostala do hluboké finanční krize.
  • Slovenská společnost Arca Investments, a.s. je jednou z vrcholných společností celého koncernu a v roce 2020 požádala na Slovensku o moratorium (ochranu před věřiteli).
  • Nejvýznamnější česká dceřiná společnost Arca Capital Bohemia, a.s. rovněž požádala o moratorium, avšak v České republice.
  • Cílem společnosti Arca Investments a.s. je projít reorganizací, částečně uspokojit své věřitele a pokračovat v činnosti dále.
  • Výše pohledávek dosahuje podle předběžných informací desítek miliard českých korun. Významnou část věřitelů tvoří drobní nezajištění věřitelé.

S našimi klienty se zasazujeme o vedení insolvenčního řízení Arca Invetsments a.s. na území České republiky dle českých právních předpisů. Snažíme se o společný a koordinovaný postup s cílem zajistit co nejlepší podmínky uspokojení. Rovněž naše klienty pravidelně informujeme o vývoji v případu a poskytujeme jim srozumitelný komentář.

Kontaktujte nás prostřednictvím online formuláře na našich webových stránkách nebo se přihlaste k odběru aktuálních informací ve formuláři níže a my vás budeme kontaktovat. Rovněž nás můžete kontaktovat emailem na office@ak-drha.cz.