Aktuality - Anna Morávková
Article name

Soudit se bude dražší - vláda schválila zvýšení soudních poplatků

07. 05. 2020 | Anna Morávková

Dne 17. 2. 2020 vláda ČR schválila návrh zákona, kterým se mění zákon č. 549/1991 Sb., o soudních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony. Jaké změny tento návrh obsahuje a co je cílem této novely?

Celý článek
Article name

Oprávnění zaměstnavatele měnit pracovní dobu

06. 05. 2020 | Anna Morávková

V souvislosti s vývojem situace kolem šíření koronaviru vyvstává mnoho otázek také v oblasti pracovněprávní. Protože zaměstnavatelé musí aktivně reagovat na opatření vlády, která omezují, znemožňují nebo zasahují větší či menší měrou do jejich podnikání, dochází nejen k úpravě podniků, provozoven a prodejen, ale také k úpravě pracovní doby zaměstnanců.

Celý článek
Article name

I obyčejný člověk se může stát pachatelem trestného činu

19. 04. 2020 | Anna Morávková

Jak pokračovat dále ve svém podnikání nebo jak alespoň zachránit majetek, pokud již dále podnikat nebude možné? Jednání mnohých podnikatelů s úmyslem zachránit společnost nebo aspoň to, co v ní zbylo, může být často za hranou trestního zákona, aniž by si to uvědomovali. Do problémů se můžete dostat i při žádostech o odklad placení nájemného, splátek hypoték nebo čerpání státní pomoci.

Celý článek
Article name

Zachraňujete podnikání? Tak se vyvarujte se trestné činnosti

18. 04. 2020 | Anna Morávková

Jak už to tak bývá, tak cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Jednání mnohých podnikatelů s úmyslem zachránit společnost nebo aspoň to, co v ní zbylo, může být často za hranou trestního zákona, aniž by si to uvědomovali. Jedná se o tzv. úpadkové trestné činy.

Celý článek