Aktuality - Radek Mikulka
Article name

21 filmů, které by měl vidět každý právník

18. 11. 2020 | Radek Mikulka

Nouzový stav prodloužen do 12. prosince!!! Vypadá to, že tato zima bude mimořádně dlouhá, tak jsme dali hlavy dohromady a sepsali 21 filmů s právní tematikou, které by vám určitě neměly ujít. Není zač.

Celý článek
Article name

Nová posila naší kanceláře!

07. 10. 2020 | Radek Mikulka

Přivítali jsme novou posilu naší kanceláře. Tou je advokát Pepa Olenič s bohatou praxí zejména v oblasti realizace investičních projektů.

Celý článek
Article name

Nejčastější pracovně-právní otázky v době (post) koronavirové

29. 09. 2020 | Radek Mikulka

V minulých měsících se nám připomněla některá ustanovení zákoníku práce, se kterými řada zaměstnavatelů dosud neměla praktické zkušenosti. Přinášíme vám přepis rozhovoru s Veronikou Hejnou pro časopis Moravské hospodářství.

Celý článek
Article name

Martin Semerád odjede Pražský Rallysprint s naším logem na autě

11. 09. 2020 | Radek Mikulka

Bývalý jezdec rallye Martin Semerád se v současnosti věnuje svému projektu Driving Academy. Na okruhu v Sosnové vede kurzy bezpečné a sportovní jízdy, celkově se zasazuje o zvyšování obecné motoristické gramotnosti, co se týče řízení a správného chování za volantem a tím zvýšení bezpečnosti silničního provozu. I když už nezávodí, my mu moc fandíme a je nám potěšením, že na exhibičním závodu Pražský Rallysprint se představí ve voze s naším logem. Hodně štěstí, Martine!

Celý článek
Article name

Končí první lhůty k uplatnění škody za březnová krizová opatření

08. 09. 2020 | Radek Mikulka

Při uzavření restaurací, obchodů a dalších podniků na základě březnových vládních opatření přišla řada podnikatelů o tržby a vznikly jim další škody. Podle právníků za ztráty vzniklé v souvislosti s krizovými opatřeními odpovídá stát. Lhůta k uplatnění náhrady škody se ale krátí. Lidé a firmy prozatím požádaly o náhrady ve výši více než půl miliardy korun.

Celý článek
Article name

Novela družstev a bytového spoluvlastnictví

30. 06. 2020 | Radek Mikulka

Změna stanov bez nutnosti stoprocentního souhlasu členů nebo založení družstva i bez konání ustavující schůze. Novela bytového spoluvlastnictví a družstev přináší od 1. července důležité změny.

Celý článek
Article name

Smluvní pokuty nebo kauce?

21. 05. 2020 | Radek Mikulka

Od července může pronajímatel sjednat smluvní pokutu. Svůj právní názor jsme poskytli článku portálu Peníze.cz. V článku se dočtete, jak se liší smluvní pokuta od kauce, jaký mají oba nástroje účel a jak to všechno souvisí s náhradou škody.

Celý článek
Article name

O záchraně majetku při bankrotu v Lidovkách

12. 05. 2020 | Radek Mikulka

Krach společnosti a následné insolvenční řízení byste neměli ponechat náhodě. V těchto společnostech často ještě zůstává majetek či peníze, které sice nepostačují pro další provoz podnikání, ale nejedná se ani o drobné. Majitelé těchto společností se pak snaží tento hodnotný majetek převést na poslední chvíli jinam. Článek o tom, čeho se vyvarovat a jak správně právně postupovat, jsme napsali pro portál Lidovky.cz.

Celý článek