Aktuality - Radek Mikulka
Article name

Smluvní pokuty nebo kauce?

21. 05. 2020 | Radek Mikulka

Od července může pronajímatel sjednat smluvní pokutu. Svůj právní názor jsme poskytli článku portálu Peníze.cz. V článku se dočtete, jak se liší smluvní pokuta od kauce, jaký mají oba nástroje účel a jak to všechno souvisí s náhradou škody.

Celý článek
Article name

O záchraně majetku při bankrotu v Lidovkách

12. 05. 2020 | Radek Mikulka

Krach společnosti a následné insolvenční řízení byste neměli ponechat náhodě. V těchto společnostech často ještě zůstává majetek či peníze, které sice nepostačují pro další provoz podnikání, ale nejedná se ani o drobné. Majitelé těchto společností se pak snaží tento hodnotný majetek převést na poslední chvíli jinam. Článek o tom, čeho se vyvarovat a jak správně právně postupovat, jsme napsali pro portál Lidovky.cz.

Celý článek
Article name

Máte zakoupený nebo dokonce zaplacený zájezd do zahraničí? O vašich možnostech napsal server Investujeme.cz.

30. 03. 2020 | Radek Mikulka

Současná nejistá situace spojená s nouzovým stavem dává vzniknout velkému množství otázek. Jedním s hlavních témat jsou dovolené a již zakoupené zájezdy. K této problematice poskytl svůj právní názor jeden z našich advokátů Mgr. Ladislav Drha serveru investujeme.cz.

Celý článek
Article name

Home office a jak to funguje z právního hlediska

20. 03. 2020 | Radek Mikulka

V souvislosti s krizovými opatřeními bylo zaměstnavatelům vládou doporučeno zavést nebo umožnit home office, kde to jen bude možné. Legislativními podmínkami pro práci z domova se zabýval server e15.cz, kterému poskytl svůj právní pohled Mgr. Ladislav Drha.

Celý článek
Article name

O náhradách škody pro TV Prima

20. 03. 2020 | Radek Mikulka

O náhradě škody vzniklé v souvislosti s nouzovým stavem jsme psali již vícekrát. Podívejte se i na reportáž televize Prima, které jsme poskytli právní stanovisko.

Celý článek
Article name

Storno zájezdu na investujeme.cz

17. 03. 2020 | Radek Mikulka

O tom, co dělat v případě, že jste svůj zájezd museli zrušit v souvislosti s nastalou situací, poskytl svůj právní pohled portálu Investujeme.cz Mgr. Ladislav Drha.

Celý článek
Article name

Píšeme zákon na regulaci Airbnb

27. 02. 2020 | Radek Mikulka

Připravujeme návrh zákona na regulaci krátkodobého ubytování. Základním stavebním kamenem se stane poskytnutí pravomoci obcím k této regulaci.

Celý článek
Article name

Teplo od nového roku zdraží

27. 11. 2019 | Radek Mikulka

Domácnosti si od roku 2020 připlatí za teplo, a to nejčastěji o 3 až 5 %. Už tak ale platíme více než naši sousedé. O rostoucích cenách tepla jsme se měli možnost vyjádřit pro servery Novinky.cz a oEnergetice.cz.

Celý článek