Aktuality - Radek Mikulka
Article name

Pozor na organizované žalobní skupiny v oblasti investičního životního pojištění

02. 02. 2021 | Radek Mikulka

„Nárok klienta může být vymáhán zcela bez jeho vědomí a advokáti spolupracující se skupinou mohou navíc mařit jakékoli snahy o smírné řešení sporu,“ říká pro Českou justice o organizovaných žalobních skupinách Ladislav Drha.

Celý článek
Article name

Náš komentář kauzy Arca Capital pro server Investujeme.cz

13. 01. 2021 | Radek Mikulka

Vrchní soud v Praze aktuálně rozhodl o zastavení insolvenčního řízení v České republice a na Slovensku firmě hrozí konkurz. Pro server Investujeme.cz jsme okomentovali, co z toho plyne jak pro věřitele, tak pro samotnou Arcu.

Celý článek
Article name

Komentář novely zákona o obchodních korporacích pro Peníze.cz

04. 01. 2021 | Radek Mikulka

Od začátku roku platí přísnější pravidla pro odpovědnost statutárních zástupců za úpadek firmy. Nová „žaloba na doplnění pasiv“ umožní věřitelům, aby po nich požadovali zaplacení rozdílu mezi dluhy a hodnotou firmy.

Celý článek
Article name

Velká novela zákona o obchodních korporacích

02. 01. 2021 | Radek Mikulka

1. 1. 2021 vstoupila v účinnost rozsáhlá novela zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech („zákon o obchodních korporacích“ či „ZOK“) ve formě zákona č. 33/2020 Sb. Jaké jsou za nás ty nejvýznamnější změny, které novela přináší?

Celý článek
Article name

21 filmů, které by měl vidět každý právník

18. 11. 2020 | Radek Mikulka

Nouzový stav prodloužen do 12. prosince!!! Vypadá to, že tato zima bude mimořádně dlouhá, tak jsme dali hlavy dohromady a sepsali 21 filmů s právní tematikou, které by vám určitě neměly ujít. Není zač.

Celý článek
Article name

Nová posila naší kanceláře!

07. 10. 2020 | Radek Mikulka

Přivítali jsme novou posilu naší kanceláře. Tou je advokát Pepa Olenič s bohatou praxí zejména v oblasti realizace investičních projektů.

Celý článek
Article name

Nejčastější pracovně-právní otázky v době (post) koronavirové

29. 09. 2020 | Radek Mikulka

V minulých měsících se nám připomněla některá ustanovení zákoníku práce, se kterými řada zaměstnavatelů dosud neměla praktické zkušenosti. Přinášíme vám přepis rozhovoru s Veronikou Hejnou pro časopis Moravské hospodářství.

Celý článek
Article name

Martin Semerád odjede Pražský Rallysprint s naším logem na autě

11. 09. 2020 | Radek Mikulka

Bývalý jezdec rallye Martin Semerád se v současnosti věnuje svému projektu Driving Academy. Na okruhu v Sosnové vede kurzy bezpečné a sportovní jízdy, celkově se zasazuje o zvyšování obecné motoristické gramotnosti, co se týče řízení a správného chování za volantem a tím zvýšení bezpečnosti silničního provozu. I když už nezávodí, my mu moc fandíme a je nám potěšením, že na exhibičním závodu Pražský Rallysprint se představí ve voze s naším logem. Hodně štěstí, Martine!

Celý článek