Aktuality
Article name

Konec nouzového stavu na CNN Prima News

22. 05. 2020 | Nikola Szabó

O důsledcích ukončení nouzového stavu mluvil pro CNN Prima NEWS jeden z našich vedoucích právníků Mgr. Jan Eisenreich.

Celý článek
Article name

Smluvní pokuty nebo kauce?

21. 05. 2020 | Radek Mikulka

Od července může pronajímatel sjednat smluvní pokutu. Svůj právní názor jsme poskytli článku portálu Peníze.cz. V článku se dočtete, jak se liší smluvní pokuta od kauce, jaký mají oba nástroje účel a jak to všechno souvisí s náhradou škody.

Celý článek
Article name

Komentář ke sporu Koláře a Filipa na CNN Prima News

20. 05. 2020 | Nikola Szabó

Pro CNN Prima News odpovídal jeden z našich vedoucích právníků Jan Eisenreich na otázky o sporu Koláře a Filipa. Podívejte se na celý jeho komentář. Odkaz najdete v článku.

Celý článek
Article name

Jak v podnikání přimět pronajímatele k úpravě nájemného aneb vybrané právní kličky

13. 05. 2020 | Ladislav Drha

V dnešním článku se zaměříme na problematiku placení nájemného v souvislosti se soušasnými opatřeními vlády, která tvrdě dopadla na podnikatele. Přečtěte si, jaké možnosti můžete jako podnikatel využít a na co si dát pozor.

Celý článek
Article name

O záchraně majetku při bankrotu v Lidovkách

12. 05. 2020 | Radek Mikulka

Krach společnosti a následné insolvenční řízení byste neměli ponechat náhodě. V těchto společnostech často ještě zůstává majetek či peníze, které sice nepostačují pro další provoz podnikání, ale nejedná se ani o drobné. Majitelé těchto společností se pak snaží tento hodnotný majetek převést na poslední chvíli jinam. Článek o tom, čeho se vyvarovat a jak správně právně postupovat, jsme napsali pro portál Lidovky.cz.

Celý článek
Article name

Soudit se bude dražší - vláda schválila zvýšení soudních poplatků

07. 05. 2020 | Anna Hlaváčková

Dne 17. 2. 2020 vláda ČR schválila návrh zákona, kterým se mění zákon č. 549/1991 Sb., o soudních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony. Jaké změny tento návrh obsahuje a co je cílem této novely?

Celý článek
Article name

O vládních kličkách pro Investujeme.cz

06. 05. 2020 | Nikola Szabó

Právo na náhradu škody zakotvuje přímo krizový zákon. Zdá se ale, že vláda se mermomocí snaží přístup k náhradě škody podnikatelům zkomplikovat. Co na to říká partner naší advokátní kanceláře Ladislav Drha portálu Investujeme.cz?

Celý článek
Article name

Oprávnění zaměstnavatele měnit pracovní dobu

06. 05. 2020 | Anna Morávková

V souvislosti s vývojem situace kolem šíření koronaviru vyvstává mnoho otázek také v oblasti pracovněprávní. Protože zaměstnavatelé musí aktivně reagovat na opatření vlády, která omezují, znemožňují nebo zasahují větší či menší měrou do jejich podnikání, dochází nejen k úpravě podniků, provozoven a prodejen, ale také k úpravě pracovní doby zaměstnanců.

Celý článek