Aktuality
Article name

Nová posila naší kanceláře!

07. 10. 2020 | Radek Mikulka

Přivítali jsme novou posilu naší kanceláře. Tou je advokát Pepa Olenič s bohatou praxí zejména v oblasti realizace investičních projektů.

Celý článek
Article name

Akademie pro bytové domy

01. 10. 2020 | Nikola Szabó

Zúčástnili jsme se jednoho z podzimních seminářů Akademie pro bytové domy.

Celý článek
Article name

Nejčastější pracovně-právní otázky v době (post) koronavirové

29. 09. 2020 | Radek Mikulka

V minulých měsících se nám připomněla některá ustanovení zákoníku práce, se kterými řada zaměstnavatelů dosud neměla praktické zkušenosti. Přinášíme vám přepis rozhovoru s Veronikou Hejnou pro časopis Moravské hospodářství.

Celý článek
Article name

Jak to bude s Airbnb, až se vrátí turisté?

17. 09. 2020 | Nikola Szabó

Vytvoření jednoho nového zákona, zavedení pojmu primární rezidence a pravomocí pro obce, zároveň ale zakotvení určitých mantinelů. V článku serveru peníze.cz se můžete dočíst o základních principech našeho návrhu zákona i dalších snahách o regulaci Airbnb a krátkodobých pronájmů.

Celý článek
Article name

Jak bude vypadat zákon na regulaci Airbnb

16. 09. 2020 | Nikola Szabó

Podoba města se postupně přetváří na turistická letoviska a v historických částech měst jsou ubytovaní už jen převážné turisté, kteří nemusí být vždy ohleduplní k místním. Původně platforma pro sdílenou ekonomiku se z velké části přetvořila na nový typ podnikání bez jasných pravidel.

Celý článek
Article name

Martin Semerád odjede Pražský Rallysprint s naším logem na autě

11. 09. 2020 | Radek Mikulka

Bývalý jezdec rallye Martin Semerád se v současnosti věnuje svému projektu Driving Academy. Na okruhu v Sosnové vede kurzy bezpečné a sportovní jízdy, celkově se zasazuje o zvyšování obecné motoristické gramotnosti, co se týče řízení a správného chování za volantem a tím zvýšení bezpečnosti silničního provozu. I když už nezávodí, my mu moc fandíme a je nám potěšením, že na exhibičním závodu Pražský Rallysprint se představí ve voze s naším logem. Hodně štěstí, Martine!

Celý článek
Article name

Šéf pobočky vylákal z klientů miliony

10. 09. 2020 | Nikola Szabó

Šéf pobočky sliboval klientům výhodné investice, ve skutečnosti je ale použil na vlastní dluhy z hazardu. Banka jim peníze pravděpodobně nevrátí. Má finanční instituce nést odpovědnost za nekalé jednání svého zaměstnance?

Celý článek
Article name

Končí první lhůty k uplatnění škody za březnová krizová opatření

08. 09. 2020 | Radek Mikulka

Při uzavření restaurací, obchodů a dalších podniků na základě březnových vládních opatření přišla řada podnikatelů o tržby a vznikly jim další škody. Podle právníků za ztráty vzniklé v souvislosti s krizovými opatřeními odpovídá stát. Lhůta k uplatnění náhrady škody se ale krátí. Lidé a firmy prozatím požádaly o náhrady ve výši více než půl miliardy korun.

Celý článek