Aktuality
Article name

21 filmů, které by měl vidět každý právník

18. 11. 2020 | Radek Mikulka

Nouzový stav prodloužen do 12. prosince!!! Vypadá to, že tato zima bude mimořádně dlouhá, tak jsme dali hlavy dohromady a sepsali 21 filmů s právní tematikou, které by vám určitě neměly ujít. Není zač.

Celý článek
Article name

Jak ochránit společný majetek?

21. 10. 2020 | Nikola Szabó

Jak ochránit rodinný majetek před riziky podnikání vysvětlila pro Deník E15 jedna z našich advokátek Petra Pavlištová.

Celý článek
Article name

Společné jmění manželů a exekuce

20. 10. 2020 | Petra Pavlištová

V předchozí úpravě občanského zákoníku (v zákoně č.40/1964 Sb.) zcela chyběla hmotněprávní úprava uspokojení věřitele z majetku v SJM při výkonu rozhodnutí (exekuci). Nově se toto promítlo do ustanovení § 731 a § 732 občanského zákoníku, která jednak přináší zákonnou ochranu věřitele při vymáhání dluhu jen jednoho z manželů vzniklého za trvání SJM, ale zároveň i  dluhu, jež vznikl před manželstvím.

Celý článek
Article name

Nová posila naší kanceláře!

07. 10. 2020 | Radek Mikulka

Přivítali jsme novou posilu naší kanceláře. Tou je advokát Pepa Olenič s bohatou praxí zejména v oblasti realizace investičních projektů.

Celý článek
Article name

Akademie pro bytové domy

01. 10. 2020 | Nikola Szabó

Zúčástnili jsme se jednoho z podzimních seminářů Akademie pro bytové domy.

Celý článek
Article name

Nejčastější pracovně-právní otázky v době (post) koronavirové

29. 09. 2020 | Radek Mikulka

V minulých měsících se nám připomněla některá ustanovení zákoníku práce, se kterými řada zaměstnavatelů dosud neměla praktické zkušenosti. Přinášíme vám přepis rozhovoru s Veronikou Hejnou pro časopis Moravské hospodářství.

Celý článek
Article name

Jak to bude s Airbnb, až se vrátí turisté?

17. 09. 2020 | Nikola Szabó

Vytvoření jednoho nového zákona, zavedení pojmu primární rezidence a pravomocí pro obce, zároveň ale zakotvení určitých mantinelů. V článku serveru peníze.cz se můžete dočíst o základních principech našeho návrhu zákona i dalších snahách o regulaci Airbnb a krátkodobých pronájmů.

Celý článek
Article name

Jak bude vypadat zákon na regulaci Airbnb

16. 09. 2020 | Nikola Szabó

Podoba města se postupně přetváří na turistická letoviska a v historických částech měst jsou ubytovaní už jen převážné turisté, kteří nemusí být vždy ohleduplní k místním. Původně platforma pro sdílenou ekonomiku se z velké části přetvořila na nový typ podnikání bez jasných pravidel.

Celý článek