Aktuality
Article name

Novela ZOK sjednotí procesní úpravy postihů

05. 01. 2021 | Ladislav Drha

Velká novela zákona o obchodních korporacích přinesla podle Ladislava Drhy zejména sjednocení procesní úpravy dvou postihů – vydání prospěchu ze smlouvy o výkonu funkce až dva roky zpětně a ručení za plnění dluhů společnosti v úpadku.

Celý článek
Article name

Komentář novely zákona o obchodních korporacích pro Peníze.cz

04. 01. 2021 | Radek Mikulka

Od začátku roku platí přísnější pravidla pro odpovědnost statutárních zástupců za úpadek firmy. Nová „žaloba na doplnění pasiv“ umožní věřitelům, aby po nich požadovali zaplacení rozdílu mezi dluhy a hodnotou firmy.

Celý článek
Article name

Velká novela zákona o obchodních korporacích

02. 01. 2021 | Radek Mikulka

1. 1. 2021 vstoupila v účinnost rozsáhlá novela zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech („zákon o obchodních korporacích“ či „ZOK“) ve formě zákona č. 33/2020 Sb. Jaké jsou za nás ty nejvýznamnější změny, které novela přináší?

Celý článek
Article name

Predikce vývoje v případě Arca Invetsments

14. 12. 2020 | Ladislav Drha

Finanční skupina Arca Capital je poměrně rozsáhlá. Arca Investments a.s. je aktuálně zainteresována na území ČR v 6 společnostech a na území SR v 16 společnostech. Hlavní otázkou teď tedy je, zda se o jejím dalším osudu bude rozhodovat před českými, či slovenskými soudy.

Celý článek
Article name

Informační materiál ke kauze Arca Capital

11. 12. 2020 | Ladislav Drha

Medii se šíří informace, dle kterých se finanční skupina Arca Capital dostala do hluboké finanční krize. S ohledem na nedostatek bližších informací se lze vyjádřit zatím pouze obecně, a to zejména k předpokládanému vývoji finanční krize skupiny Arca a předpokládaným právním krokům.

Celý článek
Article name

Chybně podaná výpověď se může pěkně prodražit

04. 12. 2020 | Nikola Szabó

Pokud nedodrží zaměstnavatel správný postup při hromadném propouštění, může dojít k prodloužení výpovědních dob propuštěných zaměstnanců.

Celý článek
Article name

Nebuďte jako Mikuláš. Zaregistrujte si ochrannou známku!

04. 12. 2020 | Nikola Szabó

Kdyby si totiž Mikuláš správně zaregistroval ochrannou známku na své služby, neexistoval by Santa Claus. A co má společného Santa s Mikulášem?

Celý článek
Article name

Hromadné zneplatňování smluv může způsobit problémy

02. 12. 2020 | Nikola Szabó

Pokud bude smlouva o IŽP zneplatněna, pojišťovna bude muset vrátit uhrazené pojistné. I klient by musel vrátit plnění z pojistných událostí nebo mimořádné výběry.

Celý článek