Aktuality
Article name

O vládních kličkách pro Investujeme.cz

06. 05. 2020 | Nikola Szabó

Právo na náhradu škody zakotvuje přímo krizový zákon. Zdá se ale, že vláda se mermomocí snaží přístup k náhradě škody podnikatelům zkomplikovat. Co na to říká partner naší advokátní kanceláře Ladislav Drha portálu Investujeme.cz?

Celý článek
Article name

Oprávnění zaměstnavatele měnit pracovní dobu

06. 05. 2020 | Anna Morávková

V souvislosti s vývojem situace kolem šíření koronaviru vyvstává mnoho otázek také v oblasti pracovněprávní. Protože zaměstnavatelé musí aktivně reagovat na opatření vlády, která omezují, znemožňují nebo zasahují větší či menší měrou do jejich podnikání, dochází nejen k úpravě podniků, provozoven a prodejen, ale také k úpravě pracovní doby zaměstnanců.

Celý článek
Article name

Další změna v úpravě předkupního práva – aneb konečně prodáme byt i s garáží

05. 05. 2020 | Jan Eisenreich

Dne 3. 4. 2020 byla Prezidentem Republiky podepsána novela občanského zákoníku, která mimo jiné obsahuje změny v oblasti spoluvlastnictví a předkupního práva a která slibuje řešení poměrně neutěšené situace související se znovuzavedením zákonného předkupního práva.

Celý článek
Article name

Falešným recenzím odzvonilo

28. 04. 2020 | Nikola Szabó

Podle směrnice Evropské unie Nová dohoda pro spotřebitele budou muset e-shopy, internetová tržiště nebo srovnávače vysvětlit, jak ověřují pravost recenzí na jejich portálu.

Celý článek
Article name

Krizové řízení korporací - rozhodování v době pandemie

24. 04. 2020 | Nikola Szabó

Zákaz shromažďování neblaze postihnul mnoho odvětví podnikání a zasáhl i do osobních životů všech občanů. Zároveň ale toto omezení ovlivnilo také rozhodování společností nebo i společenství vlastníků či družstev, jehož členové se nesměli sejít.

Celý článek
Article name

I obyčejný člověk se může stát pachatelem trestného činu

19. 04. 2020 | Anna Morávková

Jak pokračovat dále ve svém podnikání nebo jak alespoň zachránit majetek, pokud již dále podnikat nebude možné? Jednání mnohých podnikatelů s úmyslem zachránit společnost nebo aspoň to, co v ní zbylo, může být často za hranou trestního zákona, aniž by si to uvědomovali. Do problémů se můžete dostat i při žádostech o odklad placení nájemného, splátek hypoték nebo čerpání státní pomoci.

Celý článek
Article name

Zachraňujete podnikání? Tak se vyvarujte se trestné činnosti

18. 04. 2020 | Anna Morávková

Jak už to tak bývá, tak cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Jednání mnohých podnikatelů s úmyslem zachránit společnost nebo aspoň to, co v ní zbylo, může být často za hranou trestního zákona, aniž by si to uvědomovali. Jedná se o tzv. úpadkové trestné činy.

Celý článek
Article name

Co přináší novela o bytovém spoluvlastnictví

16. 04. 2020 | Jan Eisenreich

Od července nabývá účinnosti novela občanského zákoníku, která se týká bytového spoluvlastnictví. Jaké změny přináší, jsme popsali portálu Peníze.cz.

Celý článek